Český pointer a setter klub
Home Kontakty Tisk
 

Evropská výstava psů 2014

datum zveřejnění: 31.10.2014 zdroj: Zdeněk Hejzlar

 

Letošní Evropskou výstavu psů pořádala od 23. do 26. října ČMKU na brněnském výstavišti.

 


Letošní Evropskou výstavu psů pořádala ve dnech 23.-26. října 2014 Českomoravská kynologická unie na brněnském výstavišti. A organizace výstavy se zhostila na výbornou. Žádné problémy s příjezdem na výstaviště a s parkováním, vstřícný personál, relativně dost místa kolem výstavních kruhů, velkorysý kruh pro závěrečné soutěže, které byly pojednány skutečně ve velkém stylu, odpovídajícím významu takové kynologické akce.

Účast anglických stavěcích psů byla poměrně slušná a bylo se v neděli 26. října 2014 na co dívat. Je potěšitelné, že vzhledem k pořádání této akce v Brně se na výstavě prezentovalo hodně psů z českého chovu a nebo ve vlastnictví českých majitelů. A ještě potěšitelnější je fakt, že se v silné konkurenci neztratili, což dokazuje přehled níže uvedených tituly oceněných „českých“ psů.

Anglických setrů bylo přihlášeno 51 psů a k posouzení českým rozhodčím panem Luďkem Müllerem se dostavilo 46 jedinců. Z „Čechů“ zazářili pes Artush Mandygold CAJC, pes Adonis Mandygold CAC, pes King Magenta In Blue CAC, fena Snow On The Sahara Latin Lover CAC, RCACIB, fena Isis Lady DAMA Krkonoše Evropský vítěz veteránů. Titul BOB, Evropský vítěz získal pes Lawrence of Arabia Blue Baltic rakouských majitelů.

Gordonsetrů bylo přihlášeno 66 psů a před italským rozhodčím panem Francesco Balducci se předvedlo 59 jedinců. Z „Čechů“ zazářili pes Cooper Dolce Manon Lescaut Evropská naděje dorost, pes Anthony Scotch do pole RCAC, fena Caffé Racer Manon Lescaut Evropská naděje dorost, fena Abigail Scotch do pole RCAC, fena Xsara z Holubické stráně RCAC, fena Quina z Holubické stráně Evropský vítěz veteránů. Titul BOB, Evropský vítěz získal pes Frederick Frankenstein Ludstar italských majitelů.

Irských červených setrů bylo přihlášeno 89 a 79 z nich posoudil slovenský rozhodčí pan Jozef Jursa. Z „Čechů“ zazářili pes Xenon Garden Star´s Irish CAJC, BOJ, Evropský vítěz mladých a pes Eamest Enthusiast Everdene CAC. Titul BOB, Evropský vítěz si odnesl pes California Lightyear Eirean maďarského majitele.

Irských červenobílých setrů bylo přihlášeno a před slovenského rozhodčího pana Jozefa Jursu předstoupilo 14 jedinců. Z „Čechů“ zazářili pes Rolf z Lukovských hájů CAC, Berry Valiant Hunter CAC, fena Caispem Tuscanora CAC. Titul BOB, Evropský vítěz byl zadán feně Dancing Queen Countdown finských majitelů.

Pointrů bylo přihlášeno 35 a český rozhodčí pan Václav Vlasák posuzoval 28 jedinců, kteří se dostavili do výstavního kruhu. Z „Čechů“ zazářila fena Dheli z Korczewskiej zagrody RCAC. Titul BOB, Evropský vítěz byl zadán maďarskému psu Pointerland Athos Sáregresi.

V záři silných reflektorů v závěrečném kruhu a před zraky početného publika z mnoha zemí světa se samozřejmě předvedli i zástupci anglických stavěcích psů. A uspěli. A dokonce uspěli i psi českých majitelů.

Vítězem soutěže o nejlepší pár psů skupin FCI VII, VIII a IX se stal pár anglických setrů July Sunburst Lorien a Snow On The Sahara Latin Lover majitele Martina Kostelníka. Z obrovské konkurence 45 párů vybíral rozhodčí pan František Nahodil.

Z chovatelských skupin FCI VII, VIII a IX česká rozhodčí paní Zuzana Brotánková vybrala vítěznou chovatelskou skupinu irských setrů z Arislandu z Polska.

Velikým českým úspěchem je skvělé umístění mladého irského setra Xenon Garden Star´s Irish majitelky Kateřiny Binderové, který se stal z rozhodnutí rozhodčího pana Václava Vlasáka vítězem skupiny junior FCI VII a následně mu rozhodčí pan Leoš Jančík zadal titul Junior BOD ze skupin FCI VII, VIII a IX.

Vítěze skupiny FCI VII vybíral italský rozhodčí pan Francesco Balducci a na první příčce stanul gordonsetr pes Frederick Frankenstein Ludstar a druhou příčku obsadil irský setr pes California Lightyear Eirean.

Vyvrcholením Evropské výstavy psů 2014 bylo samozřejmě vyhlášení nejlepších jedinců celé výstavy, ocenění BIS zadával pan Miroslav Václavík. Vítězem se stal drsnosrstý foxteriér, druhá byla žlutá německá doga. Čest a krásu anglických stavěcích psů obhájil na skvělém třetím místě gordonsetr Frederick Frankenstein Ludstar majitele pana Michele Ivaldi a předvedený paní Ludovicou Salamon.

Kompletní výsledky, stejně jako výsledky Národní výstavy psů Brno konané dne 25. října 2014 jsou dostupné na  http://www.2014eurodogshow.cz/vysledky/1477 .

 

Xenon Garden Star´s Irish, maj: K. Binderová (113 kB)
Nejlepš pár AS (128 kB)
 
     
              © 2000-2019 Český pointer a setter klub  
připravuji vyhledávání...